Mutěnka – super trail for In-line

The trail instead of a train line? Yes, it is Mutěnka.

Advertisements

The trail instead of a train line? Yes, it is Mutěnka.

Stezka místo vlakové trati? Ano, to je Mutěnka.

Mutěnka web
Mutěnka

Jízda po té stejné stezce v blízkosti domova mě vždycky v průběhu sezóny trošku omrzí. A tak ráda objevuji nové možnosti, kam na in-line vyrazit. Asi mi dáte za pravdu, že ne každá cyklostezka je úplně vhodná i pro in-line. Na spoustě stezek na nás bruslaře čekají přímo páduchtivé nástrahy jako např. nezpevněné úseky, kostková cesta, prudké kopce, apod. Zejména pro neprofesionály jsou to občas nepřekonatelné překážky. Dneska Vám dám tip na stezku Mutěnku, kterou jsem už několikrát navštívila právě na in-line.

Pár info o stezce

Mutěnka je dlouhá 13,5 km a line se poli a částečně lesem na jižní Moravě mezi Kyjovem a Mutěnicemi. Stezka vznikla na původně vlakové trati, což už nahrává tomu, že její terén je rovinkou. Povrch stezky je asfaltový a krásně hladký 😉.

Zajímavosti

Na trase narazíte na spoustu laviček vyrobených tematicky z  pražců a dalších pozůstatků vlakové trati. Na každé této lavičce je také uvedena vzdálenost zbývající do cíle (Kyjova nebo v opačném směru Mutěnic).

Další tipy

PARKOVÁNÍ mám nejraději přímo v Mutěnicích GPS: 48°54’25.239″N, 17°2’26.062″E. Pro případ, že byste tam parkovali všichni a na některé už nezbylo místo, přidávám ještě jeden tip dál na stezce GPS: 48°54’47.251″N, 17°2’59.752″E.

Simply & Healthy Tips – Svačinku bych doporučovala vzít si s sebou (např. domácí energy balls😉), nicméně na stezce je několik směrovek na restaurace do vzdálenosti 300 m. Terén k nim už ale není úplně špičkový. Tak opatrně!

POZOR si dejte (zejména pokud jedete i s dětmi) na přejezdy pozemních komunikací. Všechny jsou však označeny a jsou před nimi zpomalovací pražce nebo zátarasy.

Stezka bývá relativně prázdná a umožní vám tak skvělý požitek z jízdy!!! Po cestě potkáte také budovy původních vlakových zastávek.

Riding the same trail near my home during whole summer season is really boring for me. I like exploring new in-line possibilities. You will certainly agree with me that not each bicyclepath is available also for in-line. A lot of trails hide some barriers as unpaved road, tile path section, a steep hill, etc. These barriers are unsurpassed almost for unprofessionall skaters. I have a great tip for you – trail for in-line Mutěnka, which I have visited for couple of time.

Some info about trail

Mutěnka is 13,5 km long and is situated in South Moravia. It lines through fields and forest between Kyjov and Mutěnice. The trail was created instead of old train line. The surface is smooth and flat 😉.

Interesets

On the trail you meet a lot of benches made from remains of the original train trail. On each one benche is indicated distance to the finish (to Kyjov or in oposite direction to Mutěnice). 

Next tips

PARKING: I prefer to park directly in Mutěnice GPS: 48°54’25.239″N, 17°2’26.062″E. In the case all of you choose this place and it will be full I add another parking tip on the trail: GPS: 48°54’47.251″N, 17°2’59.752″E.

Simply & Healthy Tips – I recommend taking a snack from your home (par. ex. energy balls 😉), nevetherless there are some restaurants on the trail within 300 m. The surface on paths leans to reastaurants is really not top-notch. So, be carefull!

WARNING (especially if you are going with children), take a care of the roads crossing the trail. However, all are marked and there are slower sleepers or roadblocks in front of each of them.

The trail is usually realitively empty and it will give you a driving enjoyment!!! On the way you can also see the buildings of the original train stops.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s