About

Vítejte na mých stránkách 🙂 Jmenuji se Hanka a jsem kreativní člověk, který miluje zdravý životní styl, sport, cestování, společnost a svou práci. Můj životní styl tak je hodně aktivní a rozmanitý.

Welcome to my website 🙂 My name is Hanka and I am a creative person who loves the healthy lifestyle, sports, travelling, spending time with people and I love my work. My lifestyle is so active and varied.

Hanka
Hanka

Na webu se můžete inspirovat mými Simply&Healthy recepty, které neobsahují lepek, kravské mléko ani rafinovaný cukr, a u kterých nestrávíte půl dne v kuchyni. Vím, že v dnešní době existuje spousta úžasných blogů a webů s nekonečným množstvím receptů, které sama ráda navštěvuji a inspiruji se jimi. Taktéž je k nalezení spoustu fitness blogů či instagramových účtů jedinců, kteří chtějí mít postavu samý sval a řídí se počítáním maker a kalorií, kterým rovněž fandím (hlavně těm, co zakládají svoji výživu na opravdových surovinách a ne zero dochucovadlech a produktech). Co mi však chybělo, byla stránka s nutričně vyváženými recepty pro pracovně vytížené, aktivní a rekreačně sportující lidi, které by člověka zasytily, byly zdravé, plné hodnotných potravin a bylo by možné na nich stavět jídelníček na denní bázi bez počítání kalorií a dalších restrikcí.

Věřím, že správná výživa je pro člověka lékem a potěšením, každý z nás si musí najít ten vlastní směr, který mu dává smysl, naplňuje ho a cítí se při něm plný energie, šťastný a prospívá jeho zdraví. Pro mě byla cesta k nalezení vlastní rovnováhy a stylu stravování, který zakládám na komplexním složení každého jídla, velmi trnitá a zdlouhavá. Jako nejudržitelnější spůsob a přístup se mi osvědčilo 5 nutričně vyvážených jídel denně, po kterých se necítím unavená, přejezená ani hladová. Naopak mám tolik energie, jako nikdy dříve.

K tomuto stylu stravování mě přivedly až zdravotní problémy zažívacího traktu spojené s nesprávnou výživou, přikrmené záchvatovitým přejídáním a s tím spojeným nemalým přírůstkem na váze, po tom, co jsem ukončila závodní sportovní kariéru (10 let házené). Mé problémy vyústily až k chronickému zánětu žaludku a následnému užívání několika prášků, které mi měly pomoci. Můj stav se naopak stále zhoršoval. “Doporučení” lékařů nejíst tučná jídla, čokolády kávu atd. a pět prášků denně vedly jen k nedostatku minérálů a vitaminů v mém těle, ke špatným jaterním testům, chudokrevnosti atd. Stav mého žaludku byl však navíc stále horší. Snaha dosáhnout lepší postavy a restrikce podle lékařekých doporučení mě vedly až k tomu, že jsem už nevěděla, co jíst a nejíst. Téměř ze všeho mi bylo špatně, což mi značně omezovalo běžný denní život. Jako pozitivní by se mohlo zdát, že má váha klesla, ale bohužel klesla až příliš. Jen díky tomu, že jsem na sobě začala ustavičně pracovat sama a hedala cesty a alternativní metody, jsem dnes díky své cestě, kterou jsem si vyšlapala, bez jakýchkoliv medikamentů, výčitek a nutkání se přejíst nebo zase nejíst, plná energie. Samozřejmě to znamenalo daleko více než jen jíst zdravě…omezení perfekcionismu a workoholismu, méně tvrdého sportu, více odpočinku, začala jsem s jógou a to nejdůležitější bylo budování opravdové sebelásky i s chybami, které člověk má.

Mám ráda jasné stručné instrukce a rady a v tomto duchu jsou i mé stránky. O příběhy a story kolem a kolem se raději dělím osobně než psaním.. Vášeň pro sport mi zůstala dodnes a také moc ráda cestuji. Mé tipy zde proto najdete i z těchto oblastí. Také bych to nebyla já, abych nezkoušela cokoli nového. Ráda se o své tipy dělím a tady je najdete jako formy recenzí.

Pokud Vás zajímá cokoli dalšího o mé maličkosti nebo upgradujete mé recepty v ještě lepší, či se mnou chcete spolupracovat, určitě se mi ozvěte přes kontaktní formulář. Moc mě to potěší.

Přeji Vám krásný čas strávený na mém webu a najděte si tu svou cestu životem, na které budete šťastní 😉

S láskou

Hanka

 

On this web, you can be inspired by my Simply & Healthy recipes that don´t contain gluten, cow’s milk or refined sugar. They are quick and easy, so you don´t have to spend hours in the kitchen.

I believe that proper nutrition is a treat and a pleasure for us, each of us has to find his own way. For me, it was a tricky and long journey. This style of eating has led me to the health problems of the digestive tract, culminating in chronic stomach inflammation and other overwhelming problems associated with the use of several medicaments a day. Today, thanks to my lifestyle I am without medication and I feel finally full of energy!

I like working on myself and personal development, I am a sports lover (I used to play racing handball for 10 years and the passion for the sport has remained to me today) and I like to travel too. So my tips here can also be found in these areas. I really love to try new things and I like to share my tips. So you can to find them here as forms of reviews.

I like clear brief instructions and advice. So my site is in that way. I prefer to share stories around and around myself rather than writing..

If you are interested in anything else about me or you upgrade my recipes to even better version, or if you want to cooperate with me, you can surely write me through the contact form. I will be pleased.

I wish you the wonderful time spent on my site. Find your way in your life and enjoy it as much as you can 😉

With love

Hanka

 

Upozornění:

Všechny články o zdraví, výživě apod. publikované na těchto stránkách mají pouze informační charakter a v žádném případě nenahrazují odborné lékařské konzultace či pomoc a je potřeba s nimi i takto zacházet. Autor stránky tudíž nenese žádnou zodpovědnost za škody nebo újmu na zdraví, které by mohly vzniknout nebo vzniknou při nesprávném zacházení s těmito informacemi. Pokud potřebujete odbornou konzultaci či pomoc, kontaktujte svého lékaře či edukovaného nutričního terapeuta.

Fotografie a články publikované na těchto stránkách www.simplyandhealthy.com jsou duševním vlastnictvím autorky. Kopírováním fotek, článků či jejich částí bez písemného souhlasu autora se dochází k porušování autorských práv. Články samozřejmě můžete sdílet a rovněž kopírovat jejich obsah podle platných citačních norem. Pokud tak neučiníte, dopouštíte se rovněž porušování autorských práv.

Děkuji Vám za pochopení.

Advertisements